Medium - AktyGK2 + TimeOut  

Študentský magazín o všetkom

Čo je medium? | O Aktoch GK2 | O TimeOut-e | Redakcia | Kontakt

Preskočiť navigáciu

Ľudia, pokoj! Články sa stratili, a nie našou vinou. Všetkým nám je z toho zle, no napriek tomu budeme hľadať slobodu prejavu niekde inde.
Ak tento odkaz nabudúce znova zmizne, znamená to, že zasiahla ruka cenzora.

Kam sa na nás všetci hrabú…

Ticho, ticho a naraz - BUM! Slováci začínajú konečne tvoriť a to hneď vo veľkom štýle. Zopár castingov, veľká reklama, sľuby večnej slávy a možno aj Hollywodu. Peňažné sumy, ktoré si neviem ani reálne predstaviť, tisíce hraniachtivých nadšencov - to všetko predchádzalo “úžasnému” slovenskému seriálu Medzi nami, ktorý vážne prekračuje hranice môjho chápania.

Dlhé roky som si nevedela vybaviť v pamäti nič z domácej produkcie a zrazu sa zjavil tento projekt. Úprimne ma nadchlo, že už konečne aj my, Slováci, ukážeme svetu, čo dokážeme… No, veď sme aj ukázali… Prvé, čo ma prekvapilo, bola správa o tom, že seriál bude mať niečo okolo stovky častí. Potom herecký casting vyhralo päťročné decko, čo račkuje, ale kedže excelente trápne a afektovane prednieslo báseň, ktorej najbližších 10 rokov ešte nebude rozumieť, má výsadné právo ukázať sa až v ôsmich častiach… Nastal ten správny čas, zapla som telku a čakala čo bude. Asi po piatich minútach som mala chuť niečo veeeľmi tvrdé obiť o hlavu ako tvorcom, tak aj hercom.

Približný obsah - Zopár kamarátov z decáku sa ubytuje v prachatej vile jedného z nich, no on náhle za nejasných okolností zomiera. Zostane po ňom manželka a syn, ktorí si pomaly nevedia prísť na meno. Syn ujde z domu a prichýli ho milučká teta, ktorej dcéru syn - sirota neopätovane ľúbi. Zosnulého firmu preberá slizký, podlý a ziskuchtivý braček s rýdzim slovenským menom, ktorý balí mladú právničku hľadajúcu svojich rodičov. Další nájomník - vdovec s dvomi deťmi, ktorí sa stála nevedia vyrovnať s mamičkinou a manželkinou smrťou a aj preto sa ustavične hádajú hoci v kútiku duše túžia po dlhom sentimentálnom rozhovore s tým druhým. Ďalej trojčlenná rodinka s dospievajúcim synom a otcom, ktorý tajne miluje mladučkú novomajiteľku kaviarne. A nakoniec rodinka domovníka s krásnou dospelou nezadanou dcérou, o ktorej priazeň sa uchádza chudobný, ale zato milý a úprimný chlapec od susedov a “neodolateľný” zazobaný kšeftár.

Prečo mám taký zvláštny pocit, že aj Manuela bola lepšia?! Tak, to sme svetu teda ozaj ukázali čo v nás je…2 komentárov k článku „Kam sa na nás všetci hrabú…”

  1. 1\2Ucha (14. 2. 2006, 15.40)

    Je to smutne (vlastne ma to skor privadza do zurivosti), ale to je to, co sa dnes oplati tocit, lebo to ludia pozeraju. Ako to zmenit? Hmm, snad casom na nieco prideme…
    (velka brainwashingova action smerom k hlbsim myslienkam? :-) )

  2. Gnaag (25. 5. 2006, 19.41)

    S odstupom času sa človeku vždy lepšie hodnotí. Teraz (nie som si istý, či to ešte stále beží) sa hádam celý národ vyliečil a zistil, že nie všetko je také, ako to TV prezentuje. Možno sme prišli aj na to, že k točeniu veľkofilmu sa cez telenovelu nedostaneme. Možno dokonca aj svet prišiel na to, že paraguajské mydlové opery nie sú ešte to najhoršie. A možno ani slovenské televízie neostali slepé a hluché voči dobrému vkusu…

Pridajte komentár

(povinné)

(nebude publikovaný, povinný)

 

© 2006-2018, Redakcia Akty GK2 & Redakcia TimeOut, ISSN 1336-8486
Design by Gluchman Webdesign, webmaster, powered by Wordpress, XHTML 1.0, CSS2 | NAJ.sk