Medium - AktyGK2 + TimeOut  

Študentský magazín o všetkom

Čo je medium? | O Aktoch GK2 | O TimeOut-e | Redakcia | Kontakt

Preskočiť navigáciu

Ľudia, pokoj! Články sa stratili, a nie našou vinou. Všetkým nám je z toho zle, no napriek tomu budeme hľadať slobodu prejavu niekde inde.
Ak tento odkaz nabudúce znova zmizne, znamená to, že zasiahla ruka cenzora.

Maturujeme len zo štyroch predmetov ;)

Možno ste začuli informácie týkajúce sa gymnázií a ich maturantov. Všetko teda vyzerá tak, že budeme maturovať len zo štyroch predmetov, rovnako ako ešte pred dvoma rokmi. Dokonca sa môžeme vykašľať na kombinácie s prírodovedným predmetom, ten už tiež v povinnej výbave maturanta nemusí byť.

Síce nám dvojnásobnú radosť trocha kazí zmena, ktorá zavádza generálnu skúšku ťažkej externej časti zo slovenského jazyka, no nemala by sa do výslednej známky započítavať. Má len ukázať, či nie je až priveľmi náročná pre súčasného gymnazistu. Aj tak však neukáže reálne vedomosti, keďže ju každy bude brať na ľahkú váhu. Generálna skúška sa teda zdá byť zbytočná. Súčasní tretiaci sa však nad ňou budú musieť potrápiť, pretože sa im započíta do výslednej známky.

 

Zákulisné informácie hovoria o tom, že prvý týždeň po nástupe na GK2 sa ešte vo štvrtých ročníkoch nebude naostro učiť, ako tomu bývalo vždy. Zrejme sa už počíta s tým, že ostane týždeň na to, aby sa znova upravili rozvrhy, pretože mnohí z nás si budú meniť predmety. To by bol naozaj veľký a veľmi logický ústupok zo strany školy.

 

Hmotnejšie prekvapenie je zase pre každého GK2-čana zvlášť. Všetky skrinky už dorazili a dokonca sa aj stihli poskladať. Modré plechovice majú za úlohu ukryť všetko haraburdie z tried. Dokonca aj prezuvky a vetrovky, a …. Touto cestou by sme chceli skrinkových konštruktérov upokojiť. Jedny návleky sa tam však pokojne vtesnajú.

Aktualitka:

Po mini uvítaní na školskom dvore sa štvrtáci presunú do jedálne, kde dostanú nejaké tie pokyny a informácie týkajúce sa novôt v maturitách. Nešťastní, ktorí nemôžu predýchať, že budú maturovať z piatich predmetov, budú ošetrení priamo na mieste. 3 komentárov k článku „Maturujeme len zo štyroch predmetov ;)”

  1. piskotka (24. 8. 2006, 18.42)

    juchuuu! uz sa zase tesim na ten neskutocny chaos, ktory zavladne na nasej skole…. stacilo ked sme si nemohli menit predmety este minuleho skolskeho roku, ked boli zapisane este len na papieri, tak xcem vidiet nasich “ochotnych veducich” ako sa pohrnu do toho aby nam vysli v ustrety… hahaha :) som sa pobavila! aka ironia….

  2. deviant (30. 8. 2006, 0.07)

    marutovat povinne z prirodovedneho je cisty blud… ale i tak marutita celkovo je fraska taze to je jedno ci je premetov 5 alebo su 4… naozaj. Hej a tie pisomne zo slovenciny som videl, to je cisty primitivizmus…to musi vediet i ten co sa neucil (ja), ako ked su este i moznosti…co viac chciet:)

  3. pistalka (30. 8. 2006, 22.31)

    Mna udivuju tie skrinky.Vtrepat do jednej skatule Zimusnu bundu, vysoke teple topanky, ciapku, sal , rukavice, telesnu..samozrejme ze na Tv a prezuvky je potrebne mat odlisnu obuv a k tomu este nejake tie knihy..hm to musi clovek ozaj preratat kazdy cm v tej skrinke.Kam to speje nase vedenie…Asi privela pozerame americke serialy.ale tam sa neprezuvaju a nosia jeden zosit na vsetko..a vzdy tam maju teplo..cize bundy nepotrebuju

Pridajte komentár

(povinné)

(nebude publikovaný, povinný)

 

© 2006-2018, Redakcia Akty GK2 & Redakcia TimeOut, ISSN 1336-8486
Design by Gluchman Webdesign, webmaster, powered by Wordpress, XHTML 1.0, CSS2 | NAJ.sk