Medium - AktyGK2 + TimeOut  

Študentský magazín o všetkom

Čo je medium? | O Aktoch GK2 | O TimeOut-e | Redakcia | Kontakt

Preskočiť navigáciu

Ľudia, pokoj! Články sa stratili, a nie našou vinou. Všetkým nám je z toho zle, no napriek tomu budeme hľadať slobodu prejavu niekde inde.
Ak tento odkaz nabudúce znova zmizne, znamená to, že zasiahla ruka cenzora.

Skoro ako film

 Vždy sa mi páčili scény s kufríkom plným peňazí. A navyše, ak tieto kufríky mali aj zlaté putá ako poistku pred odcudzením.

 

Dnes predpoludním sme vylúpili banku. Samozrejme, len metaforicky. Moji starí rodičia sa rozhodli, že sa im už nepozdávajú služby, a teda si čo najrýchlejšie odnesú svoje peniaze inam. Pán za okienkom sa falošne usmial a poznamenal, že za zrušenie účtu je poplatok dvesto korún. Lenže ani tento fakt mojich starých rodičov od svojho plánu neodradil. Po podpísaní niekoľkých papierov sme sa presunuli k pokladni. Zamestnanec začal nahadzovať balíčky bankoviek do stroja a po prepočítaní ich opäť vracal do obalu. Kufrík so zlatými putami sme nemali. Na niekoľkocentimetrový stĺpec peňazí nám však postačila igelitka. Úplne ako pri lúpeži.

Keď už sami nesiete zodpovednosť za takú sumu, obklopia vás hneď skeptické myšlienky o obsahu tých inak bezvýznamných papierov. Vojny, konflikty, nenávisť. A strach.

Igelitku som mal na starosti ja. Hneď som spozornel, keď sme vychádzali z banky a tesne za mňa sa nalepil zrejme tiež nejaký klient. Ale čo ak len striehol na nejakú ľahkú korisť? Bolo to veľmi podozrivé, tempo chôdze mal rovnaké s naším, smer cesty sa tiež s tým naším zhodoval. Pevne som zovrel plastové rukoväte igelitky a pridal do kroku. A zrazu tam už nebol. Chválabohu, len planý poplach.

Naraz si starí rodičia zmysleli, že sa im máli peňazí a zamierili do stávkovej kancelárie podať tiket. Mali na výber z 5 korunového a 10 korunového. Lenže starí otec našiel vo vrecku len päťkorunovú mincu. Aká irónia, plná igelitka peňazí a platiť ideme ako žobráci.

Vyhladli sme. Mali sme si všetci nasadiť čierne okuliare a objednať si sushi. Lenže dnes bolo slnko pod mrakom a sushi by sme tu asi len ťažko hľadali. Preto naša lúpežná scéna nemohla patriť veľkému trháku, no na taký lepší „nízkorozpočťák“ to stačilo.

Neskôr sme už zamierili do banky, ktorú moji starí rodičia zvolili za tú správnu. Ale čo keď celú cestu nosíme v obálke falošné bankovky? Veď sme ich ani nemali v ruke. No nič, veď nám to o chvíľu povedia a ak sa na našich rukách predsa len ocitnú putá, bankovky zrejme neboli úplne pravé.

Lúpežná scéna sa skončila úplne pokojne. Žiadne policajné húkačky, žiadne pruhované kombiné. Len malá modrá knižka pod vankúšom. THE END.Žiadne komentáre k článku

Pridajte komentár

(povinné)

(nebude publikovaný, povinný)

 

© 2006-2018, Redakcia Akty GK2 & Redakcia TimeOut, ISSN 1336-8486
Design by Gluchman Webdesign, webmaster, powered by Wordpress, XHTML 1.0, CSS2 | NAJ.sk