Medium - AktyGK2 + TimeOut  

Študentský magazín o všetkom

Čo je medium? | O Aktoch GK2 | O TimeOut-e | Redakcia | Kontakt

Preskočiť navigáciu

Ľudia, pokoj! Články sa stratili, a nie našou vinou. Všetkým nám je z toho zle, no napriek tomu budeme hľadať slobodu prejavu niekde inde.
Ak tento odkaz nabudúce znova zmizne, znamená to, že zasiahla ruka cenzora.

Nefalšovaná celoročná divočina

 V Tescu som čakal na účtenku, keď jeden pán sbskár priviedol dvoch cudzincov k brigádničke, či nevie náhodou po anglicky. Prikývla a jeden z dvojice sa bleskurýchlou lámavou angličtinou opýtal: „You know, where the train station?“. Zhrozeným pohľadom sa slečna za kasou spýtala: „Do you know what?“. Mladík zopakoval druhú časť pôvodnej otázky, ale výraz brigádničky stále nenasvedčoval tomu, že by mu porozumela. Vzal som si účtenku a odviedol mladíkov bokom, že im to ukážem. Brigádnička mi ešte stihla poďakovať a utrieť si studený pot z čela. Vyšli sme z obchodu a začal som im vysvetľovať, ako sa dostanú do cieľa. Červená Blue Printka sa predsa raz osvedčila a slovnou zásobou z prvého ročníka som si bohato vystačil.

Krátky rozhovor ešte odtajnil skrytú identitu cudzincov. Vysvitlo, že ide o Španielov, ktorí si prišli schladiť hlavu z horúceho Katalánska. Žiaľ, neúspešne, keďže celá Európa sa varí vo vlastnej šťave. Prešli skoro polkou starého kontinentu a mali v pláne zamieriť si to vlakom do Bukurešti. Pýtali sa, či je Rumunsko rovnako krásne ako Slovensku, tak som prikývol a pomyslel som si, že keď sa im páči na Slovensku, možno bude aj v Rumunsku. (Raz som na viedenskom letisku stretol slečnu z Rumunska, ktorá pracovala s postihnutými deťmi. Na zdvorilú otázku o jej krajine začala vymenuvávať množstvo prírodných krás a zaujímavostí. Nemal som dôvod pochybovať).

Trasu od supermarketu Tesco po železničnú stanicu by zvládol aj hlupák. Veď stačí ísť rovno za nosom. Dokonca si na malú mapu Prešova napísali hrubým písmom VLAKOVÁ STANICA. Menšie problémy mohli mať cudzinci pri kupovaní lístkov. To by však nemalo prekážať, aj na Slovensku si totiž mohli užiť pravú divočinu.Žiadne komentáre k článku

Pridajte komentár

(povinné)

(nebude publikovaný, povinný)

 

© 2006-2018, Redakcia Akty GK2 & Redakcia TimeOut, ISSN 1336-8486
Design by Gluchman Webdesign, webmaster, powered by Wordpress, XHTML 1.0, CSS2 | NAJ.sk