Medium - AktyGK2 + TimeOut  

Študentský magazín o všetkom

Čo je medium? | O Aktoch GK2 | O TimeOut-e | Redakcia | Kontakt

Preskočiť navigáciu

Ľudia, pokoj! Články sa stratili, a nie našou vinou. Všetkým nám je z toho zle, no napriek tomu budeme hľadať slobodu prejavu niekde inde.
Ak tento odkaz nabudúce znova zmizne, znamená to, že zasiahla ruka cenzora.

Nemecké Las Vegas

Keď prechádzate ulicou Davidstrasse v hamburgskej štvrti St. Pauli okolo siedmej podvečer, tak nič. Myslím tým, že je to obyčajná ulica zhora ohraničená nejakým pochybným barom a zdola Burger Kingom. Keď prechádzate tou istou ulicou o hodinu neskôr, tak sa len s ťažkosťami dostanete z jedného konca na druhý. Dôvod je prostý, Davidstrasse je jednou z troch ulíc v Hamburgu, kde je povolená pouličná prostitúcia.

 

Prehliadku St. Pauli si môžete objednať v jednom z mnohých turistických centier. Tie lepšie prehliadky sa konajú po deviatej hodine večer. Skôr by ste do tejto štvrti chodili zbytočne v prípade, že chcete zažiť skutočnú atmosféru tejto lokality. Na uliciach sa návštevníkom odporúča nedotýkať sa fotoaparátu alebo kamery. Dievčatá dokážu byť v situácii, keď ich oslníte bleskom z fotoaparátu, poriadne agresívne. Vyskúšali sme si to na vlastnej koži a keby sme inkriminovanú fotku priamo pred očami jednej slečny prostitútky nevymazali, skončili by sme prinajlepšom len na polícii.

 

Snímek 017.jpgSpolupráca

Bližší kontakt s prostitútkami na ulici Davidstrasse nás ale presvedčil, že 95 zo 100 prostitútok je naozaj pekných a skôr by sa hodili na predvádzacie móla ako do hodinového hotela. Tých je tam mimochodom veľmi veľa a spoznáte ich podľa toho, že cena za noc je okolo 25 € a pri pohľade na budovu máte pocit, že sa čoskoro rozpadne.

 

Pouličná prostitúcia má v Hamburgu prísne pravidlá. Dievčatá ponúkajúce intímne služby musia byť riadne zaregistrované, smú prostituovať len v presne vymedzených lokalitách a časoch. Otváracia doba pre ich služby je od 20:00 do 6:00, ani o minútu skôr. Hneď vedľa Davidstrasse na ulici Reeperbahn je veľká policajná stanica, ktorá však hýri farbami rovnako ako okolité sexshopy. Zrejme, aby sa v tomto nemeckom Las Vegas nestratila. Napriek tomu, že je organizácia týchto služieb na vysokej úrovni, dochádza v mnohých prípadoch k nútenej prostitúcii a dovozu dievčat najmä z Rumunska a Bulharska.

 

Snímek 007.jpgDollhouse

 

Prostitútka získa priemerne v priebehu jedného večera 8 až 10 zákazníkov. Cena najlacnejšiej služby je 50 eur a pasák si berie približne 70 až 80 percent zárobku, niekedy aj viac.

 

Malá strana ulice Davidstrasse – Herberstrasse v sebe skrýva ďalšie tajomstvo. To sa však odkryje len šťastlivcom mužského pohlavia starším ako 18 rokov. Ženy a všetci do 18 tam majú totiž vstup zakázaný. Na Herberstrasse sa nachádza niekoľko výkladov s ďalšími milými dievčatami, niečo podobné ako amsterdamský De Wallen.

 

800px-Herbertstrasse.jpgHerberstrasse

Miesto, kde sa v St. Pauli verejne porušuje zákon, je malá, zle presvetlená ulica napravo od Reeperbahnu. Pár dievčat čakajúcich na zákazníkov si krátia chvíle popíjaním Coca-Coly pred jediným barom na tejto ulici. V skutočnosti však ide o transsexuálov, teda mužských prostituentov s nevyjasneným pohlavím. Všetci o tejto nelegálnej činnosti vedia, no akosi sa to toleruje, pretože tu nedochádza k väčším konfliktom.

 

Ale St. Pauli, Reeperbahn a priľahlé ulice nie sú len o prostitúcii, je to len malý kúsok možností, ktoré môžete okúsiť. Vyše stovka barov, striptízových klubov, divadiel – to je Reeperbahn. Skutočná zábava sa však začína až po polnoci a trvá do skorých ranných hodín. Ani supermarkety ako Pennymarkt či Schlecker nemusia podvečer svoje prevádzky zatvárať, ako je to v Nemecku zvykom. Niektoré nákupné košíky pôsobia naozaj komicky. Veď kto už o druhej hodine ráno nevyhnutne potrebuje rybaciu konzervu či puzzle s vyobrazením Golden Gate?

 

Snímek 006.jpgReeperbahn

Po šiestej hodine rannej je opäť všetko pokojné. Aj Davidstrasse, aj Reeperbahn, aj preplnený Burger King sa vyprazdnil. Skutočné nemecké Las Vegas s otváracími hodinami.Žiadne komentáre k článku

Pridajte komentár

(povinné)

(nebude publikovaný, povinný)

 

© 2006-2018, Redakcia Akty GK2 & Redakcia TimeOut, ISSN 1336-8486
Design by Gluchman Webdesign, webmaster, powered by Wordpress, XHTML 1.0, CSS2 | NAJ.sk