Medium - AktyGK2 + TimeOut  

Študentský magazín o všetkom

Čo je medium? | O Aktoch GK2 | O TimeOut-e | Redakcia | Kontakt

Preskočiť navigáciu

Ľudia, pokoj! Články sa stratili, a nie našou vinou. Všetkým nám je z toho zle, no napriek tomu budeme hľadať slobodu prejavu niekde inde.
Ak tento odkaz nabudúce znova zmizne, znamená to, že zasiahla ruka cenzora.

The Love is back - aktuálne z Berlína

Pokojný nemecký deň je v poslednom čase neexistujúci pojem. V hlavnom meste Berlín sa tento pojem stáva až frázou im memorian, pamätníci by mohli rozprávať. Dôvodov je hneď niekoľko, nedávno skončené majstrovstvá sveta veľmi mierne ustupujú z plagátov, billboardov a obchodov so suvenírmi a do popredia sa v posledných chodinách pretlačila najväčšia technopárty na svete s názvom Love Parade.

Dnes si praclík na námestí pred Brandenburgskou bránou za „smiešne“ 3 € nekúpite. Ceny po majstrovstvách sveta vo futbale síce klesli v priebehu posledného týždňa, ale len preto, aby sa opäť vyšplhali na dvojnásobky, takže chutné pečivo vás bude dnes stáť 6, 7 a ak budete trpezliví s kúskom šťastia možno natrafíte na praclík s cenou okolo 10 eur. Za všetko môže jedna milá akcia, kde stretne pár prívržencov typického nemeckého štýlu TECHNO. Tých ľudí je asi okolo milión (predbežné odhady sa rozchádzajú, pre porovnanie v roku ´97 – 1 000 000 účastníkov, ´99 – 1 500 000, 2000 – 1 300 000). V každom prípade je ich tu naozaj dosť, na prechádzku Ulicou 17. júna zabudnite, rovnako vám hrozí ušľapanie pri túžbe dostať sa na vrchol Siegessaule.

Je 15. júl, sobota, popoludnie. Všade sa tancuje, zabáva, pije, nedroguje(až príliš veľká kontrola polície, kto by riskoval). Už od prvej Love Parade akcie nieslo toto podujatie mierové posolstvá, o čom svedčia aj názvy jednotlivých technokultúr – The spirit makes you move, Peace on Earth, Music is the key alebo Love rules a i. V roku 2003 sa uskutočnila zatiaľ posledná Love Parade, dôvodov porušiť tradíciu prinášať každoročne masovú akciu do hlavného mesta bolo hneď niekoľko – ničenie parku Tiergarten, množstvá opilcov a narkomanov, a teda náročné financovanie s dávaním všetkého do poriadku. Dnes je zrejme financií a chute pokračovať dosť a viac ako trojročné prípravy vyvrcholia dnes po polnoci (na prelome 15. a 16. júla).

Okrem rôznych farebných vozov, atrakcií a dobrej hudby aj tu natrafíte na niečo neočakávané, hoci je človek pripravený na všeličo. Napríkla je veľmi komické stretnúť technomaniaka z Tokia (Nie, so skupinou Tokio Hotel nemal naozaj nič spoločné). Aj napriek nízkemu vzrastu, farebným vlasom padajúcim do tváre a polohlinikovému odevu pôsobí spokojným dojmom. Všetci sa sem prišli vyblázniť a tvária sa, že žijú svojím technoštýlom každý deň. Extravagancia tohto typu je však do metra či do banky príliš kontroverzná. Napriek tomu verím, že svoj technoštýl udržiavajú vo svojej mysli a dnes to chcu ukázať aj navonok, veď nie nadarmo má tohtoročná akcia prívlastok The Love Is Back.

Mne neostáva veľa možností priniesť akčné informácie na Slovensko, keďže mi chýba kartička Press(tú ešte od Aktov GK2 nedostávame, nabudúce si však povieme, ako túto kartičku jednoducho sfalšovať). Presné údaje o počte zúčastnených, o DJoch, plánoch a problémoch prinesú mnohé média, preto nebudeme tuctoví. Mne osobne však tieto fakty veľa o atmosfére podujatia nepovedia, preto ich nepovažujem za určujúce.

Ak sa chcete naživo preniesť do Berlína, tak stačí sledovať stránku www.loveparade.net, kde okrem iného nájdete priamy prenost z akcie. Budem držať veľký plagát AKTYGK2, aby sme si urobili aj v preplnenom Berlíne reklamu.

Dovolím si teda svojím skromným názorov ohodnotiť doterajšiu atmosféru a priebeh Love Parade v Berlíne. Som unavený, hluchý, dezorientovaný a snažím sa uniknúť studenej vode striekajúcej z hydrantov a ochrániť tak môj PC. Tuším, že do konca dňa čaká Berlín ešte niečo väčšie, nejaký technometeorit alebo technosopka. Aj napriek týmto skutočnostiam však cítite všetkých maniakov, nadšencov, bláznov, ktorí na vás mávajú z najvyšších miest, aby ste neprestávali tancovať, pretože techno nie je len rytmus, ale život.

Aktuálne ako sa len dá - z Berlína….

music_for_the_masses-1142020737_i_8109_full.jpgJeden komentár k článku „The Love is back - aktuálne z Berlína”

  1. @drik (21. 7. 2006, 17.20)

    Waw,tento clanok sa mi straasne pacil…fakt sa teraz citim ako v Berline…..normalne si teraz idem pustit nieco tanecne..napr.Linkin Park:-))

Pridajte komentár

(povinné)

(nebude publikovaný, povinný)

 

© 2006-2018, Redakcia Akty GK2 & Redakcia TimeOut, ISSN 1336-8486
Design by Gluchman Webdesign, webmaster, powered by Wordpress, XHTML 1.0, CSS2 | NAJ.sk