Medium - AktyGK2 + TimeOut  

Študentský magazín o všetkom

Čo je medium? | O Aktoch GK2 | O TimeOut-e | Redakcia | Kontakt

Preskočiť navigáciu

Ľudia, pokoj! Články sa stratili, a nie našou vinou. Všetkým nám je z toho zle, no napriek tomu budeme hľadať slobodu prejavu niekde inde.
Ak tento odkaz nabudúce znova zmizne, znamená to, že zasiahla ruka cenzora.

Normálny cvok……ako to vidim ja

A fakt ma dostala. Táto kniha myslím. Má dosť výstižný názov: Normálny cvok. Niektorým už  aj pomaly svitá ….a aj im  možno svitne že úryvok z tejto knihy sme mali  v učebnici litiky už na základke. Neviem kto posúva  knihy do učebníc ale ten, kto odporučil túto knihu do 6 alebo 7 triedy (nie som si istá) musel byt prinajmenšom riadne zhulený. Veľmi pochybujem, že túto knihu dokážu pochopiť 13 alebo 14 ročný ľudia.

 
Je to kniha v ktorej hlavnú rolu hrá chalan, druhák na strednej.

Jeho rodičia sú úspešní a bohatí ľudia, ktorým akosi neostáva čas žiť. Aj keď navonok vyzerá že všetko je v úplnom poriadku už dávno to tak nie je. Príbeh  je  vyrozprávaný cez  retrospektívy ktoré nám objasňujú prečo sa ,,cvok,,(dajme mu tuto prezývku, keďže v knihe nemá meno) dostal do polepšovne.

 
Ale ja som bol, tuším, normálny cvok ešte predtým, než som sa sem dostal. Inak by som si nemyslel že sexovanie je vecou akože lásky, že rozdať si to môžem  iba so šumienkou ktorú akože milujem…

 
Nájde sa tu veľa, myslím že dosť hlbokých úvah o zmysle života, láske, sexe a priateľstve. A vzťah dieťa rodič ma tu tiež dosť veľa priestoru .Aaach a skoro by som zabudla na jednu z dôležitú vec a to sú drogy.

Sú príčinou prečo sa cvokov život totálne prevrátil na ruby. Nie, do drogovej závisosti neprepadol on, ale jeho priateľka Dora. Tá je od neho o 10 rokov staršia a cvok sa do nej zaľúbi až do štipky kosí Láska k nej je jediné čo ho drží nad vodou.

 
Možno je sama ako ja.. Možno aj ona hľadá spriaznenú dušu. Každý na tomto prašivom svete niekoho potrebuje, preto ho hľadá. Niekoho blízkeho, niekoho,  kto ho bude počúvať, komu možno zložiť ťažkú hlavu do lona, s kým sa možno podeliť o okamihy šťastia, komu sa možno iba tak vyplakať, lebo aj našincovi sa plakať chce, niekoho kto nás potrebuje aj preto, lebo my potrebujeme jeho, niekoho, s kým sa nám dobre dýcha, niekoho…

 
Keď príde na to, že jeho láska je fetoška, ktorá za drogu vymení hocičo na svete je to preňho strašný šok. Tlačí ho k zemi úplná bezmocnosť. Chce, túži jej pomôcť ale nevie ako. Vykašle sa na školu aj na rodičov presťahuje sa k nej. Nedokáže sa pozerať ako trpí abstinenčnými príznakmi a tak jej zháňa prachy na drogy. Najprv ich kradne rodičom, neskôr spolužiakom a nakoniec vykradne aj zopár chát.

 
Spomenul som si na Doru, vidím ju vedľa seba, nešťastnú, zkrútenú do klbka, drkotajúcu zubami. Tá jej triaška bola strašná, lebo som ju naozaj nedokázal zastaviť, iba som sa bezmocne prizeral jej bolesti a utrpeniu.

 
Až tam ,v polepšovni prichádza na to aké to bola všetko márne. Ocitá sa na samotke po tom čo ho chytili na jednom z jeho nevydarených útekov. Pokúsil sa dostať k Dore, ktorá mu neotvorí….Keď od zúfalstva vylezie na pouličnú lampu príde na to, že je tam s ňou jeho otec … a svet sa mu zrúti opäť…
 
 Autor nikoho nekritizuje. Podáva iba príbeh, bez zbytočných ružových okuliarov, jednoducho a tvrdo. Necháva na čitateľovi aby si urobil na všetko názor sám. Túto knihu jednoznačne zaraďujem mezi moje naj. Určite stojí za prečítanie.Žiadne komentáre k článku

Pridajte komentár

(povinné)

(nebude publikovaný, povinný)

 

© 2006-2018, Redakcia Akty GK2 & Redakcia TimeOut, ISSN 1336-8486
Design by Gluchman Webdesign, webmaster, powered by Wordpress, XHTML 1.0, CSS2 | NAJ.sk