Medium - AktyGK2 + TimeOut  

Študentský magazín o všetkom

Čo je medium? | O Aktoch GK2 | O TimeOut-e | Redakcia | Kontakt

Preskočiť navigáciu

Ľudia, pokoj! Články sa stratili, a nie našou vinou. Všetkým nám je z toho zle, no napriek tomu budeme hľadať slobodu prejavu niekde inde.
Ak tento odkaz nabudúce znova zmizne, znamená to, že zasiahla ruka cenzora.

Technická vyspelosť ma na týždeň opustila

Bol som týždeň bez počítača. Nielen že som nebol schopný vyprodukovať ani jeden chabý článok „len tak na papier“, ale prišiel som o vlastnú identitu. V servise mi povedali, že ich to mrzí, ale prichádzam o všetky dáta, teda články, fotky, filmy, hudbu. A dokonca aj o nápady, ktoré som mal pre ďalší vývin media. A keďže sú dnes stroje spoľahlivé, ukladal som si všetky myšlienky do pekelného stroja, ktorý, zdá sa, až taký spoľahlivý nie je.
 
Veľmi vážne som začal premýšľať, že oprášim písací stroj. Máme dva, ale jeden je ruský a ja radšej ostávam pri materinskej latinke. Aj tak všetky námety vznikajú v hlave a je už len potrebné posunúť ich ostatným. Menšie úpravy a môj písací stroj bol na stole pripravený dostávať informácie. Dokonca v ňom bola aj červeno-čierna náplň, teda mohol som zvýrazňovať, čo sa mi zachcelo. Ale až tak strašne sa mi zase nechcelo, tak na papieri ostal v červenom len nadpis a moje meno.
 
Najprv som chcel písať o politickej situácii, veď budeme mať nového ministra školstva. Ale to je predaktuálne, pretože boli by to len nudné dohady podfarbené trochou optimizmu. A tiež ma posledný deň školského roku zastavila p. J. Sabolová, aby vyjadrila znepokojenie nad niektorými detailmi v istom článku.             Človeka to poteší, lebo získa reflexiu na svoju prácu.  Tak reku napíšem o tom, akú máme čítanosť medzi vyučujúcimi, ale ani to mi akosi nesedelo. Veď kto sa úprimné prizná, že hltá naše články? Možno menšia polovica. 
 
Tak som teda napísal tento súhrní článok, ktorý som musel pracne prepísať, aby som ho bol schopný odoslať na internet. Radšej som sa neodvážil naskenovať strojopisný originál, ktorý obsahoval asi milión chýb. A tento náhradný počítač sa mi zapáčil a je čas schovať písací stroj, aj keď má červeno-čiernu náplň.
 
A ešte sa vám pokúsim ponúknuť možnosť písať o vašich dovolenkových zážitkoch. Dôvod je jednoduchý, mi nemáme v pláne reprizovať staršie články podľa vzoru televízií. A aj keď je ťažké nájsť si kúsok tiena, aby vám nezhorel LCD monitor a napísať článok, môžete sa o to aspoň pokúsiť.
 
A ešte PS: Asi začnem uvažovať o zálohovaní dát. Je to zdĺhavé, nudné, ale istota je istota.Jeden komentár k článku „Technická vyspelosť ma na týždeň opustila”

  1. Thommmy (7. 9. 2006, 15.16)

    Sory ale pekne ta v tom servise oje_ali. Data sa daju zachranit vzdy. Jedine nie vtedy ak ti odide HDD ale pochybujem ze sa ti stalo toto.

Pridajte komentár

(povinné)

(nebude publikovaný, povinný)

 

© 2006-2018, Redakcia Akty GK2 & Redakcia TimeOut, ISSN 1336-8486
Design by Gluchman Webdesign, webmaster, powered by Wordpress, XHTML 1.0, CSS2 | NAJ.sk