Medium - AktyGK2 + TimeOut  

Študentský magazín o všetkom

Čo je medium? | O Aktoch GK2 | O TimeOut-e | Redakcia | Kontakt

Preskočiť navigáciu

Ľudia, pokoj! Články sa stratili, a nie našou vinou. Všetkým nám je z toho zle, no napriek tomu budeme hľadať slobodu prejavu niekde inde.
Ak tento odkaz nabudúce znova zmizne, znamená to, že zasiahla ruka cenzora.

Fontána pre tilku

Zbožňujem film Fontána pre Zuzanu. Ale iba jednotku! V dvojke je dlhovlasý Habera, Kramár hrá úchyla, veľké nákladiaky, čo vo mne vzbudzuje odpor a trojka je ako typická americká rýchlokvaška s happyendom. Ale jednotka….film o reálnom živote plný šialene krásnych úvah.

Dlhovlasá kráska zaľúbená do kamaráta z detstva, ktorá si nažíva so svojou nesmelou sestrou tajne zamilovanou do oprotibývajúceho sochára. Ich (ne)priateľka, ktorá stále vyhlasuje, že život je krátky a skúsiť treba všetko… Nádejný hudobník snívajúci o závratnej sláve a Zuze zároveň. Jeho otec-natešený kartár, ktorý už dávno zabudol na výchovu, lásku a zodpovednosť. Zuziny nešťastne šťastní rodičia. Nevrlý domovník, poznačený ranami osudu. Babky-klebetnice…Najlepšiu úlohu však zastáva Junas, ktorý polovicu filmu “tak úžasne svetácky” pretancuje na streche auta a Grigorov ako ustavičneprežúvajúci supercool Viky (dúfam, že sa to takto píše) ktorého možete počuť akurát pár krát zavzdychať…

Považujem za plus, ak sa film aspoň trošku podobá realite, aj preto mám ten film tak rada. Deti, ktoré pomaly prestávajú byť deťmi a ich ustarostení rodičia, ktorí si uvedomujú, že aj oni to kedysi prežívali. Unudení stračekovia a starenky zatvorení na sídlisku, ktorých najväčšou zábavou a zároveň odtrhnutie od samoty je špehovanie susedov. Utápanie sklamania, žiaľu a starostí v alkohole.

Toto dielko sa mi zakaždým zahryzne do mysle a zopár dní nepustí. Myslím na to, čo by bolo, keby sme zostali bývať na sídlisku (aj tam bola fontána:)), či je život ozaj krátky a treba žiť naplno alebo radšej dvakrát merať a raz rezať, či je dobré držať sa svojho sna zubami nechtami alebo radšej stáť nohami na Zemi…

“Oci, a čo je to vlastne láska?…To je to čo je medzi dvoma ľudmi keď sa milujú.”

A samozrejme láska! Stále omieľaná, stále nepoznaná a predsa neunavujúca a nevyčerpateľná téma… Dúfam, že aj pre mňa raz bude niekto ochotný postaviť fontánu aj uprostred vyprahnutej Afriky;) Ale dosť bolo sentimentu!

V skratke jedna z mojich srdcoviek a poďme spolu lietať!!!5 komentárov k článku „Fontána pre tilku”

 1. DaMage (16. 4. 2006, 19.20)

  Vidím, že ťa ten film dostal. To som včera netušil, že až tak…

 2. heya (16. 4. 2006, 20.36)

  jj fontana forever inak ja na tom tvojom sidlisku este stale som a ta fontana nikdy netecie a ked uz hej, tak je plna malych tmavsich deti:)) ps: uprostred sidliska nikdy nic neziskas ak nie si rychly!:)

 3. Poľa (17. 4. 2006, 13.06)

  Ach, musim si to uz niekedy pozriet, zacina to byt kultovy film… :-)

 4. XThom (18. 4. 2006, 20.02)

  [2] Najrýchlejší z rýchlych!!!

 5. Gnaag (25. 5. 2006, 19.26)

  Realita, tá je niekedy dosť krutá, tak by som ju príliš neidalizoval. :) Dokonca ani tí rodičia si nie a nie uvedomiť, že aj oni boli mladí… Normálne si asi aj ja pozriem ten film celý. Som ho kedysi zazrel, ale len útržkovite. Niečo mi očividne ušlo.

Pridajte komentár

(povinné)

(nebude publikovaný, povinný)

 

© 2006-2018, Redakcia Akty GK2 & Redakcia TimeOut, ISSN 1336-8486
Design by Gluchman Webdesign, webmaster, powered by Wordpress, XHTML 1.0, CSS2 | NAJ.sk