Medium - AktyGK2 + TimeOut  

Študentský magazín o všetkom

Čo je medium? | O Aktoch GK2 | O TimeOut-e | Redakcia | Kontakt

Preskočiť navigáciu

Ľudia, pokoj! Články sa stratili, a nie našou vinou. Všetkým nám je z toho zle, no napriek tomu budeme hľadať slobodu prejavu niekde inde.
Ak tento odkaz nabudúce znova zmizne, znamená to, že zasiahla ruka cenzora.

Žiacku knižku už nevlastní len vaša aktovka

Moderná doba, to nie je iba film Charlieho Chaplina, ale náš prívlastok pre toto obdobie na GK2. A nielen zmobilizovanie študentov prostredníctvom internetovej podoby školského časopisu AKTY GK2 - medium prispelo k tomuto prívlastku. 6. apríla tohto roku sa naše gymnázium zapojilo do projektu, ktorého úlohou je uľahčiť rodičom a študentom prístup k informáciam. V tomto prípade ide o tzv. Žiacku knižku, ktorá umožní oprávneným osobám nahliadnuť do výpisu známok študentov.

Záujemcovia môžu požiadať triednych učiteľov, ktorí im poskytnú všetko potrebné a síce prihlasovacie meno a heslo. „ Zatiaľ fungujeme len v najaktívnejších triedach, nakoľko sa na to niektorí vyučujúci vykašľali,“ úsmevne dodáva p. Kundrátová. Ďalej prezradila, že v súčasnosti ide len o skúšobnú prevádzku a ďalší postup sa určí na pedagogickej porade, hoci všetko nasvedčuje tomu, že plná prevádzka sa zavedie od začiatku ďalšieho školského roku 2006/2007. Najdôležitejšia informácia sa týka aktualizácie našich známok. Tá by sa mala uskutočniť každé dva týždne, ale keďže zadávania známok majú na starosti triedni učitelia, môžu nás niektorí milo prekvapiť.

Doposiaľ je na škole evidovaných okolo 120 rodičov, ktorí túto ani nie dvojtýždňovú novinku využili. Stránka ponúka ako lahôdku aj výpis narodeninových oslávencov okupujúcich GK2.

Zrejme sa skončilo stáročné obdobie, kedy namáhavosť pri zisťovaní známok poskytovala určitú ochranu študujúcim. Dnes sa musíte pripraviť, že žiadne pochybenie neostane vašimi rodičmi nepovšimnuté. Je pravdepodobné, že túto službu teda využije mnoho tých, ktorých sa to týka. A tiež je veľmi pravdepodobné, že skôr či neskôr triedne knihy nahradia vreckové počítače. Snáď jedno pozitívum – čim viac elektroniky, tým viac možností túto elektroniku zmanipulovať ;)Žiadne komentáre k článku

Pridajte komentár

(povinné)

(nebude publikovaný, povinný)

 

© 2006-2018, Redakcia Akty GK2 & Redakcia TimeOut, ISSN 1336-8486
Design by Gluchman Webdesign, webmaster, powered by Wordpress, XHTML 1.0, CSS2 | NAJ.sk