Medium - AktyGK2 + TimeOut  

Študentský magazín o všetkom

Čo je medium? | O Aktoch GK2 | O TimeOut-e | Redakcia | Kontakt

Preskočiť navigáciu

Ľudia, pokoj! Články sa stratili, a nie našou vinou. Všetkým nám je z toho zle, no napriek tomu budeme hľadať slobodu prejavu niekde inde.
Ak tento odkaz nabudúce znova zmizne, znamená to, že zasiahla ruka cenzora.

Ružový panter

Keď si chce dnes človek pozrieť dobrý film, nemusí sa vôbec namáhať myšlienkami kde, ako kedy, s kým, poprípade s čím. Stačí prejsť desať dlhých metrov z detskej do obývačky a nájsť tam televízor, alebo na čo robiť zbytočné kroky, z ktorých bude aj tak len svalovka. Môžeme ostať pokojne v tej „najpohodlnejšej“ polohe pred počítačom. Nesmieme zabudnúť na to, že doma nie sme sami, a tak je potrebné využiť súrodenca, ktorý sa iste nudí drhnutím riadu a zamestnáme ho pražením pukancov.

No ale ak vám tento príjemný štýl nevyhovuje, predsa len vykročte do kina. Je jasné, že dnes tam len málokto chodí, veď DVD-čká nám nielenže uľahčujú lov za filmom, ale robia nás lenivými. No keď vám niečo ponúknu zadarmo, žiaden Slovák neodmietne, nech ide už o hocičo. Aj keď je to Ružový panter.

Ovácie okolo zavedenia T-comu do našich domovov boli asi väčšie ako okolo samotného filmu. Niet sa prečo čudovať, veď práve táto hrdinská telefónna sieť si zasponzorovala (kvôli reklame, ako inak) premietanie komédie s prastarým názvom v niekoľkých slovenských kinách. Ešte aj naši rodičia zažili starého herca, ktorému sa podarilo stvárniť inšpektora Clussouea. Pred niekoľkými rokmi zomrel a filmári snáď mali dojem, Ružového pantera je potrebné zaobaliť do nového, moderného šatu. Klasika ostala tradíciou, tak sa nemusíte obávať, že ružová kreslená postavička vymizne so starým haraburdím. Naopak, film sa začína práve ňou a hviezdnou pátračskou zvučkou ta-tara-tararararararararara-tarararara… Bije do uší, aj keď ju nie je počuť, však?

Steve Martin, ktorý svoju kariéru ešte „nenarušil“ serióznou úlohou, je opäť raz hlavnou, žiaľ, stále so smiešnym renomé a biednym úspechom na svojom konte. Divákovi už na úvod dôjde fakt, že on nemá byť tým zaujímavým, tým, kvôli ktorému bude celé kino preplnené, hoci treťotriedny herec sa so svojou rolou popasoval napodiv statočne. A napriek jeho bielym vlasom a nepodareným fúzikom sa na ňom dalo skutočne dobre pobaviť.

Dámou „D“, ktorá dostala za úlohu prilákať do kín davy zvedavcov, je hviezda speváckeho neba, Byonce. Bez jedinej chybičky, nádherná, v bielych šatách, aby vynikla jej nebiela farba pleti. Jedným slovom, dokonalá. (Alebo maskéri sa snažili?) Viac by len diváka do kolien dostala Angelina Jolie. Ktovie, prečo po nej nesiahli? Napokon, možno je drahšia.

Dej ani zápletka sa od originálu líšia len v detailoch, ktoré sú okorenené väčším množstvom trapasov, kiksov, dvojzmyselnými výpoveďami, čiernym a akýmkoľvek iným humorom. Každých päť minút sa na platne zjaví Eiffelova veža, aby ste závideli, že naživo ste k nej ešte nedošli. V jednom resp. jedinom konzervatívnom týždenníku je pri televíznom programe aj rubrika TIP a ANTITIP týždňa. Zvyčajne tam pod zem kritizujú kanál o rybách či americké nepodarky. A naopak, v kurze sú životopisné filmy. Ak by som tam mohla dodať nový titulok, nazvala by som ho Nasmejete sa kvalitne, no oscara nečakajte. A práve sem by som zaradila Ružového pantera.

Tak skúste zájsť do kina aj na tento kúsok, veď zadarmo je dnes už len guľáš na predvolebnej kampani.Žiadne komentáre k článku

Pridajte komentár

(povinné)

(nebude publikovaný, povinný)

 

© 2006-2018, Redakcia Akty GK2 & Redakcia TimeOut, ISSN 1336-8486
Design by Gluchman Webdesign, webmaster, powered by Wordpress, XHTML 1.0, CSS2 | NAJ.sk